Co znaczy 420?

20 kwietnia czyli 420! Święto Lufek, bong, skrętów oraz czerwonych oczu. Ten dzień zna nie tylko każdy palacz marihuany, ale także osoby nie palące. Mimo wielkiej popularności tego dnia niewiele osób wie, w jaki sposób ustalono tą datę.

Historia 420

Wszystko zaczęło się w 1971 roku w słonecznej Kalifornii. Grupa przyjaciół, a dokładnie uczniów z San Rafael Hight School (Steve Capper, Dave Reddix, Jeffrey Noel, Larry Schwartz i Mark Gravich – znani jako “Waldos”, ) zawsze po zajęciach w szkole, spotykała się przy pomniku Louisa Pasteura gdzie palili skręty. Na początku używali skrótu „4:20 Louie” jako znak który oznaczał palenie dżojntów o 4:20 w południe, jednak znak ten po jakimś czasie został skrócony do samego ,,420” które do dzisiaj jest symbolem palaczy marihuany.

Ciekawostka

Symbol 420 stał się bardzo problematyczny dla władz stanu Kolorado, gdzie znacznik 420 mil na drodze I-70 był notorycznie kradziony. Jedynym rozwiązaniem była zamiana znaku 420 na 419.99.

Co się dzieje 20 kwietnia?

Punktualnie o czwartej dwadzieścia popołudniu wszyscy fani konopi  na całym świecie spożywają marihuanę w swojej ulubionej formie. My robimy dzisiaj tak samo w imię rozrywki, zdrowia oraz legalizacji! 420 Peace and love!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *